Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 72 godzin
Wysyłka od: 12.99 PLN

Olejek eteryczny - Anyżowy - 7 ml - BAMER

Olejek anyżowy otrzymuje  się z dojrzałych owoców rośliny, które po zgnieceniu od razu poddaje się destylacji z parą wodną. Ciekawostką jest to, że największą wydajność w otrzymywaniu olejku anyżowego uzyskuje się z upraw z południa Europy. Podstawowym i zarazem główny składnikiem tego olejku jest anetol.  Poza właściwościami leczniczymi, opisanymi poniżej, anyż znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym jako składnik pasty do zębów, dodatek do perfum czy też płynów do płukania jamy ustnej.

 

Olejek eteryczny z anyżu znany jest od wieków, głównie jako składnik różnego rodzaju napojów alkoholowych i mieszanek do użytku wewnętrznego. Dodawany do produktów spożywczych stanowi o ich niesamowitym  aromacie. Znajduje on również zastosowanie jako skuteczny środek regulujący zaburzenia w trawieniu, a także łagodzi bóle żołądkowe i niweluje skutki zatruć pokarmowych.

 

Olejek znajduje się również jako składnik w różnego rodzaju mieszankach przeciwbólowych, a w szczególności podczas bóli wewnętrznych związanych z menstruacją.  Posiadając właściwości antyseptyczne jest znakomity środkiem wykrztuśnym i w związku z tym występuje w praktycznie wszystkich mieszankach przeciwkaszlowych, grypie, przeziębieniu oraz anginie. Przykładową mieszankę tworzy olejek anyżowy wraz z eukaliptusem oraz miętą pieprzową, tworząc znakomite połączenie udrażniające drogi oddechowego podczas kataru.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...